انجمن دایکست ایران

با هم بودن ما را قدرتمند خواهد ساخت حامی صنعت دایکست ایران
تعداد اعضای انجمن دایکست ایران
تعداد شمارگان نشریه ریخته گری تحت فشار
تعداد اعضای شرکت کننده در نمایشگاهای داخلی و خارجی
تعداد مقالات وکتابهای قابل دانلود
انجمن دایکست ایران با هدف تحقق برنامه ها و اهداف توسعه صنعتی کشور ،ایجاد فضای همدلی و هم اندیشی در جهت بررسی دقیق و موشکافانه موضوعات مرتبط و ارتقاء صنعت ریخته گری دایکست توسط صنعتگران و پیشکسوتان این صنعت از اسفند ماه سال 1389 و با حمایت سندیکای صنایع آلومینیوم ایران تشکیل گردیده است
image
برگزاری نمایشگاه و شرکت در نمایشگاههای معتبر داخلی و خارجی به صورت گروهی با همراهی اعضای انجمن
بیشتر بدانید
image
همیشه

آموزش

برگزاری دوره های آموزشی با حضور اساتید برجسته بین المللی و داخلی در سنوات مختلف
بیشتر بدانید
image
با توجه به بنیان سازمانی مردم نهاد همواره مجامع و همایشها به صورت منظم برگزار می گردد
بیشتر بدانید

سخنان اعضای انجمن

در مورد برگزاری مراسم تقدیر از برترینهای صنعت دایکست: "چقدر ابتكار و كار قشنگى بود معرفى جوان برتر صنعت دايكست كشورمان كه به همت اعضاى محترم هيئت مديره انجمن رقم خورد"
علت عمده عدم انجام کارهای صحیح نداستن آن کارها نیست، عدم اعتقاد به آنها است.
شاهن مارکاریان
شاهن مارکاریان رئیس هیات مدیره
در واکنش به صحبتهای شکل گرفته در گروه تلگرامی فعالین صنعت دایکست : "بهتره که تو یک محیط صنفی و علمی، مطالب رو شخصی نکنیم."
سیامک شکری
سیامک شکری شرکت بولر

رشد و توسعه پایدار هر بنگاه اقتصادی‌ در گرو ایجاد فرهنگ آموزش و یادگیری در آن سازمان است و در واقع شرکت‌ها با ارائه آموزش‌های لازم به پرسنل‌شان آنها را در بالا بردن سطح مهارت‌ها و تخصص‌های‌شان کمک می‌کنند.

بنابراین ایجاد فرهنگ یادگیری به‌صورت مستمر، به بالا رفتن درآمد و حفظ جایگاه بنگاه اقتصادی در بازار منجر گشته و باید به این باور رسید که سرمایه‌گذاری بر روی نیروی انسانی، رشد سازمان در بلندمدت را تضمین می‌نماید.

بدین منظور انجمن دایکست ایران برای آشنایی فعالان عرصه صنعت دایکست ایران به دانش روز  و ارتقاء مهارت های شغلی دوره‌های آموزشی در دو حالت ذیل تدارک دیده است . 

1-      آموزش از طریق حضور در کلاس بصورت دسته‌جمعی (Classroom Instruction)

مزایای  برگزاری دوره‌های آموزشی از طریق حضور در کلاس‌های گروهی، تعامل افراد تحت آموزش با یکدیگر، بهره‌برداری از فضای پرسش و پاسخ در کلاس، درگیر شدن در بحث‌ها و فعالیت‌های گروهی و همچنین تمرکز بیشتر بر روی مواد درسی به واسطه حضور در کلاس می‌باشند.

بدیهی است که این امد نیاز بتعداد حداقلی از کارآموزان متقاضی که یک کلاس جمعی را منطقی و اقتصادی کند دارد. 

2-      آموزش در محل کار (On-The-Job)

 

دراین روش ، برگزاری دوره آموزشی در محل شرکت متقاضی برگزار گردیده و مزیت آن  تناسب  آموزش با کار واقعی که در محل انجام می شود  می باشد، بنابراین ، نتیجه آموزش از راندمان بالاتری برخوردارخواهد بود .  بر این مبنا  انجمن دایکست ایران با هدف ارتقاء دانش صنعت دایکست اقدام به ارائه این روش آموزش  برای  شرکتها و کارخانجات  متقاضی  نموده است .

سال نو مبارک

سالی پر از کار و فعالیت همراه با چالش های متفاوت را پشت سرگذاشته و سالی نو همراه با کار و فعالیت همراه با چالشهای نو را شروع میکنیم. این دو هر دو یکی است اگر از آن سال تا این سال دوستی به دوستانمان، کار نیکی به دیگر کارهایمان نیافزوده و گرهی از گره های کار مردم را باز نکرده باشیم.دوست داشته باشیم و زندگی کنیم.زمان همیشه از ان ما نیست. به امید سالی لبریز از محبت و دوستی و سلامتی، سال نو مبارک

حامیان مالی انجمن دایکست ایران